Workshop Agentia de turism de la concurenta la colaborare

Asociatia TEN te invita la primul Workshop dedicat agentiilor de turism:

Agentia de turism: de la concurenta la colaborare

Locatie: Cafeneaua Van Gogh, Str. Smardan nr.9, etaj 1, Sala Regent Bucuresti (langa Hotel Rembrandt din Centrul Vechi)

Data si ora: 24.10.2012, ora 18:30-21:00

Ce iti oferim:

• te asteptam cu un welcome coffee
  • iti oferim o prezentare pe tema Concurentei in turism
  • te invitam la discutii deschise legate de concurenta si colaborarea in turism
  • vei avea ocazia sa ne cunosti pe noi, membrii Asociatiei TEN si iti vom prezenta pe scurt activitatile noastre

Workshopul se adreseaza agentiilor de turism mici si mijlocii in principal, insa sunt binevenite si agentiile de turism mari. Important este ca participantii sa fie interesati de tema aleasa pentru workshop si sa doreasca sa dezbata acest subiect alaturi de noi.

Participarea la acest workshop este GRATUITA insa locurile sunt limitate.

Pentru a te inscrie la workshop este necesar sa trimiti un e-mail (pana pe 22 octombrie) pe adresa carmina@turismmarket.com in care sa-ti exprimi dorinta de a participa la workshop (avem nevoie de numele tau, numarul de telefon si daca vei veni singur sau insotit). Vei primi o confirmare de la noi in cel mai scurt timp.

In cazul in care din motive obiective nu vei mai putea participa la workshop si ai primit deja confirmarea pe mail de la noi, am rugamintea  sa trimiti un nou e-mail pe aceeasi adresa in care sa ne spui ca nu mai poti participa.

Ne gasesti si pe Facebook pe pagina Asociatiei TEN si pe pagina Evenimentului “Workshop: Agentia de turism: de la concurenta la colaborare”

Cateva din temele ce vor fi dezbatute la workshop:

- ce inseamna sa fii agentie independenta

- importanta pregatirii consultantului de turism

- de la “cea mai buna oferta” la fidelizarea clientilor

- razboiul reducerilor in conditiile pietei de turism actuale

- concurenta vs colaborare intre agentiile de turism

- dezvoltarea unor noi aliante in turism

Te asteptam la Workshopul “Agentia de turism: de la concuranta la colaborare”, miercuri, 24.10.2012 incepand cu ora 18:30 la Cafeneaua Van Gogh din Str. Smardan nr. 9 etaj 1, Sala Regent, Bucuresti

October 12, 2012 Posted by: 2 Comments - Permalink
2 Responses to Workshop Agentia de turism de la concurenta la colaborare
  1. [...] Pentru a dezbate pe tema concurentei si a colaborarii in turism te invit la un eveniment pe care il organizez impreuna cu Asociatia Tourism Experts Network (Asociatia TEN): Workshopul “Agentia de turism: de la concurenta la colaborare”. [...]